Televizní podzim – předpověď

22. srpna 2012 v 11:03 | FILMOVÁNÍ.cz
Netuším, zda existuje nějaká synchronizace mezi televizemi, ale vypadá to tak. Kuchařské reality show, které existují mnoho let, se začínají vysílat až teď a rovnou dvě najednou. Stejně jako kdysi BigBrother a VyVolení. Novinky jistě zaujmou a po nekonečném zpívání a konečném předvádění evropského a trochu českého talentu, přijde vhod změna.

Odhad sledovanosti: MasterChef: 1.250.000, Recept na Bohatství 750.000, Talent: 800.000

Že se reality show vykrývají je jasné, že se vykrývají i vztahové seriály, o tom také není třeba polemizovat. Ale že po letech někdo přijde se seriály ze školního prostředí... a že tím někým není jedna televize ale rovnou dvě, to už trochu zavání. Špióni asi pracují dobře. Aniž bych viděl jediný díl Gymplu nebo Základky, opovažuji se odhadnout kvalitu i sledovanost obou děl. Nova i Prima se snaží udělat seriál pro všechny cílové skupiny, a to i ze seriálu ze školního prostředí. Můžeme se tak těšit na to, že více než vztahy mezi žáky a studenty, se budeme kochat nad zážitky pedagogů z per scenáristů, kteří si již na školu asi nevzpomenou, a to jim klidně může být pod 30. Asi se nebude opakovat trapárna 4Teens, kde se přestárlá scenáristka snažila vdechnout život teenagerům, kteří perlili jednu hustou a cool a současnou hlášku za druhou. Když se někdo snaží za každou cenu vydělat na projektu, jehož název by měl předurčovat, že se bude jednat o projekt zaměřený na děti a mládež takovým způsobem, že se zaměří na učitele a dospěláky, jejichž osudy budou tak zajímavé, jako osudy lidí v Ulici, Ordinaci, Poutech a Pojišťovnách, vznikne z toho nezajímavej mišmaš.

FILMOVÁNÍ.cz radí: Když chcete točit seriály ze školního prostředí, točte je opravdu jen z tohoto prostředí a z pohledu žáků a studentů. Prvoplánově si myslíte, že pokrytím všech generací si zajistíte i dobrou sledovanost u všech generací. Ale koho zajímá, co ve škole prožívali pedagogové a rodiče? I dospělí by se rádi vrátili do dětských let a s nostalgií by rádi sledovali seriál, kde by hlavní roli hráli děti, jejichž příběhy a dialogy by vymýšlel někdo, kdo opravdu děti zná a ne nějakej skorohrobák, který si sedne v parku a zapisuje si "hustý hlášky" na metr čtvereční.

Nyní hádanka: Beverly Hills 90210, Létající Čestmír a další seriály, kde hlavní roli hrají děti a mládež. Sledovali je jen děti a mládež?

Odhad sledovanosti: Gympl: 1.000.000, Základka: 900.000
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama